سئو

منبعی برای تمام آموزشهای سئو

الگوریتمهای جدید گوگل

مکن است تاثیر بر روی سئو و رنک برخی از سایت ها داشته باشد. همچنین گوگل اعلام نموده تغییراتی را در هفته های قبل در الگوریتم گوگل پاندای خود ایجاد نموده است که این تغییرات تاثیراتی را در سئو و رتبه برخی از سایت ها خواهد گذاشت. یکی از توضیحاتی که در مورد تغییر در گوگل پاندا ایجاد نموده است آن است که گوگل پاندا نسبت به قبل در فواصل و بازه های نزدیکتری اجرا خواهد شد که حتی برخی این شایعه را باب کرده بودند که گوگل پاندا جزو الگوریتم های به لحظه گوگل شده است که در همه زمان ها در حال اجرا می باشد و حال آنکه به این صورت نیست و این الگوریتم در زمان های خاصی بر روی هسته اصلی گوگل اجرا می گردد. همچنین اعلام شده که الگوریتم پاندای گوگل جزو هسته اصلی گوگل می باشد که این کاملا درست می باشد و گوگل این الگوریتم را جزو الگوریتم های هسته اصلی خود قرار داده است. در ادامه توضیحاتی را در برای اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی های جدید گوگل برای روشن شدن بهتر مطللب ارائه خواهم نمود.

گوگل پاندا

گوگل پاندا یکی از الگوریتم ها گوگل می باشد که در سال 2011 معرفی شد و کار آن متوقف نمودن سایت هایی بود که بدون محتوا در نتایج جستجوی گوگل رتبه گرفته بودند و رتبه سایت هایی بدون محتوا را در موتورهای جستجو کاهش داد. این الگوریتم در زمان های خاصی در موتور جستجوی گوگل اجرا می گردد و در این زمان های خاص ممکن است رتبه برخی از سایت ها بالا و پایین شود و همچنین در صورتی که سایتی تغییراتی درستی را در خود انجام داده شده باشد در به روز رسانی بعدی ممکن است از مجازات های این الگوریتم خارج گردد و همچنین ممکن است سایت هایی که از این قضیه قصر در رفته اند در اجرای بعدی پاندا دچار مجازات های گوگل گردند. الگوریتم پاندای گوگل یکی از روش هایی است که گوگل از آن برای بهتر نمودن نتایج جستجوی خود و همچنین خارج نمودن نتایج بی کیفیت از لیست نتایج خود به کاربران استفاده می نماید. هدف گوگل ارائه با کیفیت ترین و پر محتواترین مطالب در زمینه جستجو شده به کاربر می باشد که برای نیل به این هدف با استفاده از الگوریتم پاندای خود سایت هایی که محتوای کافی ندارند و صرفا سایت های تبلیغاتی هستند را از نتایج جستجو خود حذف می نماید.

تفاوت الگوریتم های مختلف گوگل

وظیفه گوگل پاندا شناسایی و حذف محتوای بی کیفیت از نتایج جستجوی گوگل می باشد حال آنکه وظیفه گوگل پنگوئن حذف سایت هایی که با روش های سیاه و بک لینک سازی های بد در موتور جستجوی گوگل رتبه گرفته بودند. در روش های سیاه بدون توجه به دستورالعمل های گوگل سایت ها بک لینک سازی می شدند تا وب سایت در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه برسد. وظیفه مرغ مگس خوار گوگل نیز ارائه نتایج جستجو ماوراء کلمات جستجوی انجام شده توسط کاربر و درک مطلبی می باشد که کاربر در جستجوی آن می باشد.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.